piątek, 15 kwietnia 2011

Kochanie, nie mam co czytać... czyli stosik kwietniowy ;)

Kupienie Czarnoksiężnika z Archipelagu to był bardzo zły pomysł. Jak wiecie książka mnie bardzo wciągnęła (recenzja tu), a natychmiast po jej zamknięciu mój małżonek (jakże wielka jest jego cierpliwość!) usłyszał magiczne zdanie "Kochanie, nie mam co czytać...", a wynikiem moich maślanych oczu okazała się większość poniższego stosu:

od góry:
do niedawna brakujące tomy Ziemiomorza, recenzja Grobowców Atuanu tu a Innego wiatru już wkrótce oraz dwie z trzech części cyklu Ekumena jakie posiadam. LeGuin to czarodziejka słów.
Tern i Dożywocie - pożyczone od Enedtil dzięki :*. Recenzja książki Pani Kisiel już wkrótce - suchej nitki nie zostawię ;)
hakus pokus niespodzianka od Wydawnictwa Prószyński i s-ka - widziałam już kilka pochlebnych recenzji, ale nadal mam obawy... cóż, może w weekend majowy.
Otchłań. W potrzasku - niespodzianka od Wydawnictwa Otwarte - obiecująca. Ostatnio mam chrapkę na horrory. W planach zaraz po Nacji Pratchetta, którą czytam obecnie
oraz dwa prezenty od Muzy Tatami kontra krzesła. O Japończykach i Japonii bardzo ciekawa pozycja, oraz po prostu przepięknie wydana, Opowieść o Darwinie fabularyzowana biografia jednego z najbardziej kontrowersyjnych naukowców.

Mężowi, Enedtil oraz Wydawnictwom ślicznie dziękuję za książki :)

A tu jeszcze takie małe wspomnienie z jednego z pierwszych słonecznych dni, spędzonego z siostrzenicą w Łazienkach :) Tak, najmniejsze rude to "wufa" (teraz już by była "wewiócha").


Pozdrawiam wiosennie i do przeczytania :)

10 komentarzy:

 1. Piękne stosisko:)). I jaka śliczna foteczka:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ech, wszyscy takie fajne stosiki prezentują, a mnie wzięło na ograniczanie się... A Ty masz same fajne rzeczy: I "Tatami..." i "Tern" i "Dożywocie"... Za to "Lewą rękę ciemności" mam i ja.;) Co prawda wypożyczoną z biblioteki i jeszcze przedpotopowe wydanie, ale niech tam.;) Za to tego Darwina jestem bardzo ciekawa, bo brzmi zachęcająco, ale jeszcze o tej książce nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Stosik piękny:) "Dożywocia" - niestety - przed Twoją recenzją przeczytać nie zdążę, ale nic to. Co się odwlecze itd:)
  LeGuin normalnie zazdroszczę - tyle dobrego czytałam o jej książkach, że choć jeszcze żadnej nie znam, to już bym chciała mieć i to najlepiej komplet:)
  A "Hakus pokus" jestem ciekawa - niby tyle osób dostało, ale recenzji ledwie kilka widziałam. Może po majowym weekndzie obrodzi:)
  Weekend chyba ma być ładny, więc życzę kolejnych spacerów wartych uwiecznienia:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Imponujący stos.
  Zazdroszczę szczególnie Tatami kontra krzesła. O Japończykach i Japonii.
  Szczególnie, że chwilowo mam absolutną manię na wszystko co japońskie i o Japonii :)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj , zaszyłabym się sama w tym stosiku i nie wychodziła nigdzie...

  OdpowiedzUsuń
 6. Masz wspaniałego Męża w takim razie :) Mój facet nie rozumie w jakim celu ja wydaję kasę na książki, przecież są ebooki ... eh może kiedyś go wychowam ;)
  Piękny stos !!!! Czytaj i pisz :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ojjj....jest czego pozazdrośić...:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Odwieczny problem bibliofila, co ciekawe pojawiający się nawet przy kolosalnej stercie zaległych książek.
  Ze swojej strony muszę powiedzieć, że stosik pokaźny a najbardziej to czekam na wrażenia z "Dożywocia" - osobiście nie znalazłem żadnych minusów. Milusińska książka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. No, żeby tak moja połówka reagowała na "Nie mam co czytać" ;) Chociaż czasem reaguje "Fajną promocję/książkę widziałam" :D Tych dwóch pozycji z Muzy zazdroszczę okropnie. Uwielbiam biografie, a Tatami mnie okropnie ciekawi :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Pokaźny stosik i rzecz jasna wyróżniający się na tym tle cykl Ziemiomorza ;) Do tego dochodzi "Dożywocie", którego recenzja już wisi na stronie głównej (zaraz biorę się za czytanie). Napomknę jeszcze, że podczas ostatniej wizyty w Matrasie długo wpatrywałem się w owego Tatamiego, także czekam na opinię ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...